Anasayfa BELEDİYEMİZ Haber Arşivi Esenköy Belediyesi nden ÖĞRETMENLER GÜNÜ ne Özel Yemek

Esenköy Belediyesi nden ÖĞRETMENLER GÜNÜ ne Özel Yemek

Başkan Özer Kaptan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nde belde de görev yapan öğretmenler ve eşleri onuruna canlı müzik eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği düzenledi.
Esenköy Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ?çok özel? bir etkinliğe imzasını attı. Belediye Başkanı Özer Kaptan, beldesinde görev yapan öğretmenler ve eşleri onuruna Özdilek Alışveriş Merkezi Restoranında canlı müzik eşliğinde muhteşem bir yemek programı düzenledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü?ne özel düzenlenen yemek programına; Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Öner, Şube Müdürü Davut Demirezer, Adnan Kaptan İlköğretim Okulu Müdürü Osman Kaya, Müdür Yardımcısı İsmail Baloğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Dursun Kaptan, belde de görev yapan öğretmenler ve eşleri, Esenköy Jandarma Karakol Komutanı Cem Paközlü ile belediye meclis üyeleri katıldı.  

Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek, yemeğe katılanlara çiçek takdiminde bulunup, teşekkür eden Belediye Başkanı Özer Kaptan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

?Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.

?Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır? sözü icra ettiğiniz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

Siz değerli Öğretmenlerin Öğrencilerinize özveriyle ve sevgiyle bilgilerinizi paylaştığınızı onları gelecek nesillere en iyi şekilde hazırladığınızı görmekteyiz. Esenköy Belediyesi olarak Adnan Kaptan İlköğretim Okuluna ve Eğitime her zaman katkıda bulunacağımızı bilmenizi isterim.

Bu vesileyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü?nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarını ve öğretmenlerimizi de rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.?