Anasayfa BELEDİYEMİZ Haber Arşivi FIRSATI KAÇIRMAYIN BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN

FIRSATI KAÇIRMAYIN BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun gereği emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, su ve atıksu borcu, ilan ve reklam vergisi, eğlence vergisi, gayrimenkul kira gelirleri, işgal harcı, ecrimisil için yapılandırma süreci başlamıştır.

Buna bağlı olarak 18.05.2018 tarih 304725 sayılı resmi gazetede yayınlanan 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun gereğince 31 Temmuz 2018 tarihine kadar belediyeye borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırabileceği belirtildi.

7143 sayılı kanunun gereğince  ödeme süresi ve şeklince borçların, peşin ödenebileceği ya da 6 ay, 9 ay ve 18 aya kadar eşit taksitlendirilebileceği açıklandı. Esenköy Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaşların emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, su ve atık su borcu, ilan ve reklam vergisi, eğlence vergisi, gayrimenkul kira gelirleri, işgal harcı, ecrimisil gibi borçlar yapılandırılandırılacaktır. Borcu bulunan vatandaşların 31 Temmuz 2018 tarihine kadar Esenköy Belediyesi’ne müracaat etmeleri halinde, borçlarının yeniden yapılandırılacak ve bu kapsamda ödeme kolaylığı sağlanacaktır.